#19WCC Participants List per Section and Swim

map for web

SECTION DYNAMITE

Swim WCC_Ref Captain Vice Captain 3rd Angler Sponsor Team Country
1 WCC19-093 Steven Coe James Buckler Michael Bowman Dynamite Dynamite/Carp Spirit1 England
2 WCC19-021 Julien Kehlert Jonathan  Rothe Michel Rothe France
3 WCC19-058 Jonathan Oehler Lungu Liviu Andrei Cristian Monaco
4 WCC19-008 David Mark Pendegrass John Stembridge Carp Couture Carp Couture England
5 WCC19-009 Robert Saunders George Withers England
6 WCC19-013 Alvaro Hernandez Dominguez Daniel Alaguero Martin Spain
7 WCC19-049 Bostjan Bercon Kristjan Cic Primoz Grcar Slovenia
8 WCC19-103 Christian Reese Boris Reese Germany
9 WCC19-074 Slawomir Wasilik Artur Kiczynski Poland
10 WCC19-004 Leszek Rutecki Krzysztof Mroz Michal Majewski Poland
11 WCC19-095 Maxime Theriault Sidi Rachid Lalami Canada
12 WCC19-002 Paul Sharman Paul Butler Stephen Payton England
13 WCC19-097 Michael Steyn Tyrone Leemans Sindy Steyn South Africa
14 WCC19-099 Manfred Paar Bernhard Holler Austria
15 WCC19-085 Geert Snijder Gerwin Kempers The Green Baits Netherlands
16 WCC19-055 Mike Franklin Ian Russell Bruce Larg Dynamite  Dynamite/Carp Spirit1 England
17 WCC19-061 Koos Megens Dimitri Fannes Netherlands
18 WCC19-048 Bryan Houghton Lee Merritt Terry Houghton England

 

SECTION CARP SPIRIT

19 WCC19-078 Tomas Slavik Petr Korbicka Czech Rep
20 WCC19-036 Anthony Nell Francois Sinden Rynard Likas Nigrini South Africa
21 WCC19-003 Gary Fordham Steven Fordham England
22 WCC19-030 Radek Bis Jaroslav Vesely Karel Racak Czech Rep
23 WCC19-039 Markus de Buigne Andreas Papesch Stefan Strasser Bait Service Austria Bait Service Austria Austria
24 WCC19-075 Jaroslaw Dabroski Karol Olejnik Grzegorz Turowski Carp Team Poland Poland
25 WCC19-102 Mark Bines Stacey Rosendale UK Carp Colours England
26 WCC19-037 Christian Meller Friedrich Mahler Germany
27 WCC19-053 Tim Swain Andy Swain Rob Tough England
28 WCC19-046 Kai Pommeranz Timo Koppermann Christoph Baacke Germany
29 WCC19-045 Divan Potgieter Arno Potgieter South Africa
30 WCC19-027 Maarten Gommers Daan Uijen Randy vd Haterd Carp Connections Carp Connections Netherlands
31 WCC19-091 Peter Machiels Jakob Schulpen Belgium
32 WCC19-106 Bianca Venema Lizette Beunders Dynamite  Dynamite/Carp Spirit3 Netherlands
33 WCC19-028 Richard Van Leeuwen Dennis Nijland Peter Borninkhof Netherlands
34 WCC19-101 Philippe Hermal Fabien Hermal Romain Chevrier Grand Est Dometic France
35 WCC19-035 Sam Prue George Csonka Irina Ungureanu England
36 WCC19-084 Wim Molendijk Peter Molendijk Harry de Ruiter Netherlands

 

SECTION CARP R US

37 WCC19-066 Robert Rizman Michal Jelinek Czech Rep
38 WCC19-092 Laurens Wagemans Ken Vangheel Pascal Smits Belgium
39 WCC19-017 Frederik Vagning Rasmus Harboe Denmark
40 WCC19-105 Yannick Villemain Bruno Lioret Carp Spirit Dynamite/Carp Spirit2 France
41 WCC19-014 Jacob Bakker Jan van den Berg Robin Pool The Green Baits Netherlands
42 WCC19-072 Patryk Karwot Bartosz Celny Poland
43 WCC19-029 Aymeric Beaulavon Travis Neenan Australia
44 WCC19-015 Thierry Podevijn Ronny Geens Candy Scheerlinck Belgium 1 Belgium
45 WCC19-089 Jean Marc Errolen Stephanie Dennison Belgium
46 WCC19-086 Johann Barnard Candice Barnard UAE
47 WCC19-044 Gyula Somogyi Anna-Maria Kollo Hungary
48 WCC19-042 Stefan De Bruto Petrus De Bruto Petrus van Rensburg South Africa
49 WCC19-082 Marek Krawczyk Przemyslaw Hedrych Tomasz Janua Poland
50 WCC19-019 Aleksei Tretiakov Evgeny Kiselev Russia
51 WCC19-094 Michel van Bokkem Erwin Snaaijer Netherlands
52 WCC19-010 Jack Lamb Brian Byford John Lamb England
53 WCC19-065 Karel Nikl Junior Martin Hrdy Erik Voltemar NIKL & Carp´R´Us Carp R Us Czech Rep
54 WCC19-056 Jasper Giles Justin Giles Flambeau England

 

SECTION DOMETIC

55 WCC19-038 Charles Horlick Graham de Wavrin Riaan Opperman South Africa
56 WCC19-016 Hans Sissingh Guillaume Pawtowski Melchior Sissingh Carp Connections Carp Connections Netherlands
57 WCC19-011 Thomas Muller Stephen Freeland Florian Halder von Meinem Germany
58 WCC19-098 Jiri Sladek Michal Savruk Milos Mezek Czech Rep
59 WCC19-043 Leszek Ataman Marcin Garbarz Lech Luczkowski Poland
60 WCC19-020 Vitalii Medvedev Stanislav Starovoytov Sergey Shevchuk Russia
61 WCC19-051 Wesley Van Laere Bart Rombouts Michel Devaux Belgium
62 WCC19-088 Silvio Bussoni Giovanni Borgognoni Massimiliano Bonizzoni Dynamite  Dynamite/Carp Spirit2 Italy
63 WCC19-041 Thomas Wright Darren McLaughlin Mark Wallis England
64 WCC19-077 Patrick Saliermo Robin Perthuis SCP France
65 WCC19-064 Karel Nikl Jan Dadak Radek Holub NIKL & Carp´R´Us Carp R Us Czech Rep
66 WCC19-069 Jean Philippe Prajsnar Christian Bel France
67 WCC19-050 Krzysztof Charmuszko Andrzej Walczak Bartek Trocer Poland
68 WCC19-062 Stefan Pschierer Paul Pschierer Chris Riedl Germany
69 WCC19-026 Patrick Paier Stefan Darnhofer Dominik Kreiner Austria
70 WCC19-033 Brian Charles Raats Dennis Ludwig Taco den Boer Netherlands
71 WCC19-100 Bence Matisz Mark Metzger Olivier Even USA

 

SECTION FLAMBEAU

72 WCC19-025 Henryk Kolender Wojciech Kedzierski Tomasz Krupa Poland 1 Poland
73 WCC19-005 Jon Scoffield Richard Smitten England
74 WCC19-052 Lionel Braun Remy  Ensminger France
75 WCC19-060 Giuseppe Lunadei Attilio Bassi Italy
76 WCC19-006 Jacek Wojciuch Jaroslaw Gulej Robert Budzinski Carp Team Poland Poland
77 WCC19-054 Stefan Eisenberger Gemot Hofer Jan Doleschel Bait Service Austria Austria
78 WCC19-071 Sint Brouwer Ronald Brink Netherlands
79 WCC19-083 Peter Hofierka Milan Seda Martin Votocek Slovakia
80 WCC19-104 Alexandre Barone Elouan Pinvidic Dometic Dometic France
81 WCC19-007 Juantxu Arias Robledo Iban Villarroya Dominguez Dario Castillo Asin Spain
82 WCC19-032 Arkadiusz Kozaryn Sebastian Tuszynski Poland
83 WCC19-059 Tom Mertens Johnny de Poorter Belgium 1 Belgium
84 WCC19-001 Marius Koekemoer Jacques Niehaus Thomas Thibaud New Zealand
85 WCC19-079 Pencho Zlatev Peyo Peev Bulgaria
86 WCC19-080 Raymond Friley Richard Keller France
87 WCC19-040 Darrel Thompson Wayne Louw Patrick Loots South Africa
88 WCC19-024 Martin Sterckx Tom Sterckx Davi Sterckx Belgium
89 WCC19-057 Damian Procek Wojciech Janoszek Poland

 

SECTION PB PRODUCTS

90 WCC19-067 Pavlo Matviienko Denys Fylyppov Iurii Usyk Ukraine
91 WCC19-070 Mariusz Niedzwiecki Dariusz Lesznar Tadeusz Kwiatkowski Poland 1 Poland
92 WCC19-022 Marcin Mizera Kszysztof Kozber Karol Majewski Poland
93 WCC19-063 Deanen Pearce Pierro van de Weyer Andy Nys South Africa
94 WCC19-081 Benjamin Drenth Nick Metz Ed Vd veen Netherlands
95 WCC19-047 Manuel Li Greci Giancarlo Binatti Elisabeth Yelyzaveta The Game Italy
96 WCC19-023 Frederic Van Rysseghem Christian Gilbart Laurent Mortellet Hainaut Peche Belgium
97 WCC19-076 Marcin Kosz Bartlomiej Czechowicz Robert Hajdo Poland
98 WCC19-034 Kirstin Wiley Chris Wilson England
99 WCC19-096 Andrzej Chlasta Maciej Krawczyk Lukasz Dominiak Poland
100 WCC19-068 Lee Jackson Daren Venables John Little England
101 WCC19-031 Joel Wauthia Frederic Laroche Jean Pierre Capitte Belgium
102 WCC19-018 Darren Hilton Sam Causer Carp Couture Carp Couture England
103 WCC19-087 Dawid Wysocki Bartosz Rakocy Zachariasz Walkowiak Poland
104 WCC19-090 Dieter Smulders Michael Smulders Nick Dilissen Belgium
105 WCC19-073 Jasmine Schuster Rene Jauker Wolfgang Konigshofer Dynamite  Dynamite/Carp Spirit3 Austria
106 WCC19-012 Keith Turner Clive Hicks Jonathan Hughes Flambeau England